جلسه دبیران دبیرستان خوارزمی با مدیرت محترم در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ و تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ در خصوص راه اندازی سامانه کلاس روم

جلسه دبیران دبیرستان خوارزمی با مدیرت محترم در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ و تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ در خصوص راه اندازی سامانه کلاس روم

 

۱۳ اسفند ۹۹ تقدیر از دانش آموزان ممتاز امتحانات نیمسال اول

۱۳ اسفند ۹۹ تقدیر از دانش آموزان ممتاز امتحانات نیمسال اول

از ذهن تا عمل

از ذهن تا عمل

حدود پانزده سال پیش بود که ترجمه‌ی مصاحبه‌ای از یک پروفسور ژاپنی را خواندم. پروفسوری که عضو شورای سیاستگذاری گروه مؤلفان کتابهای درسی در کشور ژاپن بود. از او پرسیده بودند که شما در تألیف کتابهای درسی چه اهداف مشخصی را دنبال می‌کنید؟

پاسخشان این بود که ما به دنبال تقویت سه عضو دانش‌آموزان ژاپنی هستیم: سر، قلب و دست. در توضیح بیشتر چنین توضیح داده بودند که ما به دنبال آن هستیم که دانش‌آموزان ما باید پس از اتمام تحصیلات خود به طور عام و پایان هر مقطعی به طور خاص از نظر توانایی‌های مربوط به سر و قلب و دست به مرحله‌ی بالاتری رسیده باشند.
سر: سر محل اندیشه و انباشت محفوظات انسان است. مغز سخت‌افزار فعل و انفعالات مربوط به اندیشه است.

قصد پروفسور ژاپنی از تقویت «سر» ارتقای توانمندی دانش‌آموزان در حیطه‌ی یادگیری مطالب و شیوه‌های درست اندیشیدن و تفکر بود. و هر سیستم آموزشی توقع دارد که فراگیرانش پس از پایان هر مرحله‌ای از تحصیل، از نظر معلومات و به قول رایج‌مان سواد، و نیز دانش‌ها و شیوه‌ی درست اندیشیدن و عمق اندیشه به مرحله‌ای بالاتر برسند.

تجهیز شش کلاس

تجهیز شش کلاس در طبقات اول و دوم به سیستم  کامپیوتری  و وبکم و آماده سازی آنها جهت برگزاری کلاسهای هوشمند (دروس تخصصی)از آغاز هفته آینده

 

جلسه شورای دبیران

جلسه شورای دبیران

 

جلسه شورای مدرسه

جلسه شورای مدرسه

برگزاری جلسات مستمر شورای مدرسه در جهت برنامه ریزی و هم اندیشی برای پیشبرد هر چه بهتر امور آموزشی دبیرستان

 

 

دبیرستان پسرانه متوسطه دوره دوم خوارزمی

دبیرستان پسرانه متوسطه دوره دوم خوارزمی

واقع در: نارمک. ۴۶ متری شرقی. خ کیاشمشکی. جنب پارک شقایق
به ترتیب فراوانی  هر سه رشته‌ی ریاضی، تجربی و انسانی در دبیرستان خوارزمی دانش‌آموز می پذیرد.
دبیرستان خوارزمی از مدارس نامدار و موفق منطقه‌ی ۸ محسوب می شود که به دلیل داشتن معلمانی توانمند و اغلب صاحب‌نام، در قبولی کنکور هم کارنامه‌ی درخشانی دارد.
 در ابتدای سال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ در حوزه‌ی مدیریت دبیرستان تغییری صورت گرفت. مدیریت جدید با توجه به اقتضائات جدید و اولویت آموزش در فضای مجازی و الکترونیک، با فراهم کردن زمینه‌ها و بسترهای فعالیت مجازی و برگزاری آزمونهای دوره ای و پرتکرار از طریق سامانه‌هایی چون منتا و موسساتی چون قلمچی و ...  به دنبال چشم اندازی درخشان برای آموزشگاه است.
با توجه به جمیع شرایط، بایسته است که تا ۴ سال آینده دبیرستان خوارزمی به یکی از دو دبیرستان درخشان و موفق  منطقه تبدیل شود.

 

 

پیام مدیریت دبیرستان خوارزمی

پیام مدیریت دبیرستان خوارزمی

سخن اول

عرض سلام خدمت اولیای گرامی و دانش آموزان عزیز
سعادت در دانایی و معنویت است و با این دوبال ارزشمند است که می توان پر زد و اوج گرفت و به قله های کمال نزدیک شد .

از آن روست که «تعلیم»و «تربیت» سرلوحه‌ی تمام اقدامات و برنامه ریزیهای وزارت آموزش و پرورش است.
 اولی(دانایی) هدف تمام آموزشهای تخصصی و علمیست تا دانش آموزانمان انسانهای صاحب مهارت و دانش تربیت شوند و دومی ( معنویت) آماج و هدف تمام اقدامات و برنامه‌ریزی‌های پرورشی است تا فرزندان این مرز و بوم انسانهایی متعالی، مسئول و دلسوز، نوع‌دوست و نیکوکار بار بیایند.
بر این اساس ما و مجموعه کادر اداری و آموزشی دبیرستان همگام با همین اهداف و برنامه ها، و به همراهی و حمایت شما عزیزان پیش خواهیم رفت که به لطف خدا فرزندان امروزمان را مردان متخصص و متعهد و دلسوز و نیکوکار  آینده بار بیاوریم.

به روزرسانی وب سایت

به روزرسانی وب سایت

تاسیس سایت مدرسه و اتصال آن به سامانه تدریس آنلاین(تصویری) و مطالب و اخبار فعالیت های مدرسه به خواست خدا در حال راه اندازی می باشد از صبر و شکیبایی شما سپاسگذاریم .